WIEMY, ŻE WIELU Z WAS PRACA ZA POŚREDNICTWEM AGENCJI MOŻE SIĘ ŹLE KOJARZYĆ.
Chcemy jednak odczarować ten stereotyp i pokazać, że nie jest to „zło konieczne”, a rozwiązanie dające możliwości, których nie ma w przypadku innych form zatrudnienia.

Zainteresowany?

Zadzwoń: +48 884 060 150

Napisz: rekrutacja@abovosolutions.eu

Często zdarza się, że pracodawca zleca obsadzenie wakatu agencji, a sam bezpośrednio nie prowadzi rekrutacji. Z różnych powodów może wynikać taki stan rzeczy, np. brak wewnętrznego działu HR, brak czasu, brak doświadczenia w rekrutowaniu na dane stanowisko. W takim przypadku, jedynym sposobem na dostanie stanowiska w wymarzonej firmie, jest właśnie aplikowanie przez agencję pośrednictwa!

Myląca bywa również nazwa pracy, tj. „tymczasowa”. Osoby, które szukają pracy na stałe nie powinny się zrażać! Często pracodawcy na początku przekazują obsługę zatrudnienia agencjom pracy, natomiast po upływie ustalonego czasu, jeśli współpraca układa się korzystanie dla obu stron i pracownik chce się na stałe związać z danym pracodawcą, jak najbardziej jest możliwość przejścia na umowę bezpośrednią. Można to przyrównać do konwencji okresu próbnego.

Nie wszyscy wiedzą również, że w Ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych jest zapis o braku dyskryminacji. Oznacza to, że pracownicy tymczasowi muszą być traktowani tak samo jak pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez zakład pracy. Dotyczy to również kwestii zarobków. Agencja żadnych opłat od kandydatów! Ani za rekrutację, ani za zatrudnienie.

Dlaczego warto z Nami współpracować? ZAWSZE znasz wszystkie szczegóły oferty, ZAWSZE otrzymujesz bieżącą informację na temat etapu w którym znajduje się proces i ZAWSZE wiesz, jak wygląda zakończenie procesu rekrutacyjnego.